Mis peaks tegema ettevaatlikuks?

Kui Te olete ära käinud ninaplastika konsultatsioonil siis on soovitav hiljem kõik räägitu rahulikult läbi mõelda. Kas kõik Teie küsimused leidsid vastuse ja kas tekkis arsti suhtes usaldus? Allpool on toodud mõned punktid mis peaksid Teid muutma ettevaatlikuks:

  • Kui Teile antakse ebarealitslikke lubadusi. Näiteks väga suurt nina ei ole võimalik muuta miniatuurseks üliesteetiliseks ninaks. Tehes nina kõhrelise ja luulise aluskarkassi ülemäära väikseks jääb nahka palju üle. Sõna otseses mõttes pole üleliigse nahaga mitte midagi peale hakata. Tõsi on see, et nahk mingil määral kootub ja võtab aluspinna kuju, aga sellel on omad piirid. Liiga paks nina nahk seab samuti olulised piirangud. Nahka ei ole võimalik õhemaks teha.
  • Kui tähtsustatakse üle individuaalset lähenemist. Tegelikkus on selline, et nina esteetilisi kõrvalekaldeid on väga erinevaid ja häirivaid detaile esineb seinast-seina kuid esteetilise nina tunnevad inimesed kohe ära. Ninad mis näevad visuaalselt head välja erinevad üksteisest vaid nüanssides. Seega on parem kui kirurgil on selge ettekujutus esteetiliset ninast ning kindel ja töötav kirurgiline tehnika selle saavutamiseks. Need on tegurid mis kõige tõhusamalt aitavad vältida mitte soovitud tulemusi ja ebaõnnestumisi.
  • Kui operatsiooni hind on teiste kirurgidega võrreldes oluliselt madalam. Tavaliselt on sel juhul sooviks kasvatada kiirelt patsiendide arvu ja haarata turgu. Kahjuks tuleb see reeglina kvaliteedi arvelt.
  • Kui kirurg ei tee ühtegi fotot Teie ninast enne operatsiooni. Samuti kui ta ei ole nõus tehtud fotosid Teiega jagama. Kahtlust peaks äratama ka see kui ei ole ette näidata ühegi teise patsiendi enne-pärast fotosid. Puudulik dokumenteerimine on üks võimalusi kuidas kirurg saab vältida võimalikke probleeme tulevikus. Näiteks on sel juhul sisuliselt võimatu teha ekspertiisi ravivea või nina olulisel määral deformeerivate tüsistuste korral.
  • Kui kirurg ei räägi tüsistustest või väidab, et tal ei ole kunagi tüsistusi olnud. Ninaplastika on valdkond kus tüsistusi paratamatult esineb. Õnneks on kogenud kirurgil tüsistused enamasti kergemat laadi ning raske ja parandamatu deformatsiooni tõenäosus on kaduv-väike.