Galerii – Esteetilise ninaplastika operatsioonid

Jälgi meid ka Instagramis!

 

Tähelepanu! Kõik galeriis olevad pildid on originaalsed ja pildistatud Priit Kasenõmme poolt. Mitte ühegi pildi puhul pole kasutatud fototöötlust.

P1. Patsiendi sooviks oli tõsta nina tippu ja parandada nina üldist esteetilist välimust. Operatsioon teostatud kinnisel meetodil.

 

P2. Trauma tõttu tekkinud ninaselja mõõdukas sissevaje tipu lähedases piirkonnas kombineerituna kühmuga. Operatsioon teostatud kinnisel meetodil. Eemaldatud ninaselja kühm ja sissevajunud piirkond täidetud ninavaheseinast võetud kõhrega.

 

P3. Nina kõverus ilma eelneva traumata. Tegemist on nn. arengulist tüüpi nina kõverusega mis tekib näokolju ebasümmeetrilise arengu tõttu. Operatsioon on teostatud kinnisel meetodil.

 

P4. Patsiendi sooviks oli eelkõige parandada nina profiili ja muuta nina kuju naiselikumaks. Operatsioon teostatud kinnisel meetodil.

 

P5. Tugev ninavaheseina kõverus, mis põhjustas ninasõõrmete asümmeetria ja nina välise kõveruse. Kinnise e. endonasaalse rinoplastika eesmärgiks oli korrigeerida ninavaheseina kõverus ning koos sellega taastada ninasõõrmete sümmeetria ja korrigeerida väline kõverus.

 

P6. Operatsiooni eesmärgiks oli eemaldada kühm, korrigeerida rippuv kolumella (nn. hanging columella) ja parandada ninatipu esteetikat. Operatsioon teostatud kinnisel meetodil. Operatsioonijärgsed pildid tehtud 10 päeva peale operatsiooni.

 

P7. Operatsiooni eesmärgiks oli eemaldada nina seljalt kühm, muuta nina lühemaks ja tõsta nina tippu. Operatsioon teostatud kinnisel meetodil.

 

P8. Operatsiooni eesmärgiks oli teha nina väiksemaks ja naiselikumaks. Operatsioon teostatud kinnisel meetodil.

 

P9. Ninaselja kühm. Operatsioon on teostatud kinnisel meetodil.

 

P10. Operatsiooni eesmärgiks oli eemaldada suur kühm, teha nina lühemaks, tõsta nina tippu ja korrigeerida rippuv kolumella. Operatsioon teostatud avatud meetodil.

 

P11. Ninavaheseina mädapõletiku tõttu tekkinud nina deformatsioon. Avatud ninaplastika meetodil taastatud roidest võetud kõhre abil ninavaheseina eesmine osa ja ninatipu kõhred, eemaldatud kühm ning nina tehtud kitsamaks nii luulises kui kõhrelises osas.

 

P12. Korduv ninaplastika. Patsiendi sooviks oli muuta nina väiksemaks ja parandada nina esteetilist kuju. Operatsioon teostatud avatud meetodil.

 

P13. Nina väline kõverus, peamiselt kõhrelises osas. Korrigeeritud kinnisel meetodil.

 

P14. Traumajärgne nina deformatsioon. Ninaselja täitmiseks, ninatipu tõstmiseks ning toestamiseks on kasutatud roidest võetud kõhre.

 

P15. Nina kühm luulises kui kõhrelises osas. Operatsioon teostatud kinnisel meetodil.

 

P16. Eemaldatud kühm luulises osas ja tõstetud nina tippu. Operatsioon teostatud kinnisel meetodil.

 

P17. Raske nina deformatsioon lapsepõlves saadud trauma tõttu. Aastaid tagasi teostatud operatsiooni käigus kasutati ninaselja tõstmiseks luulist võõrmaterjali, mis katab vaid osa nina seljast. Operatsioon teostatud lahtisel meetodil, kus senine täitematerjal asendatud patsiendi enda roidekõhrega. Väga peeneks tükeldatud roidekõhre paigaldatud täitematerjalina ka ülalõualuu piirkonda. Lisaks parandatud ninatipu esteetikat.

 

P18. Nina kõverus kõhrelises osas paremale koos kühmuga kõhrelises ja luulises osas. Operatsioon teostatud kinnisel meetodil, kus korrigeeritud nina kõverus ja parandatud nina profiili.

 

P19. Patsiendi sooviks oli eemaldada nina kühm ja muuta nina kuju esteetilisemaks. Operatsioon teostatud kinnisel meetodil.

 

P20. Patsiendi sooviks oli eemaldada kühm, tõsta veidi nina tippu ja teha nina lühemaks. Operatsioon teostatud kinnisel meetodil.